mail_icon
apps_facebook_iconSoundCloud_ColorITunesITunes

 

www.kulnomalva.eu

Kulno on aktiivselt tegutsev pärimusmuusik ja -akordionist. Ta on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika eriala ja tegutseb endiselt Viljandis.

Viljandis nakatus ta ka “omaloomingu- ja pärimusetõppe”, millest pole seniajani paranenud ning loodetavasti ka ei parane. Kulno püüab avastada ja mõtestada, mis asi on Eesti pärimuslik akordionimuusika ja kuidas see kõlama peaks.

Avaldatud on kaks sooloplaati “Victoriale” (2007) ja “Teine” (2012), mis leidsid kriitikute seas üllatavalt sooja vastuvõtu. Alates 2013-st aastast mängib Kulno duos Kulno Malva/Tõnis Kirsipu, millega võideti samal aastal kaks olulist pärimusmuusika konkurssi, Pärimuse Päitsed ja Moisekatsi Elohelü. Lisaks mängib Kulno ansamblites Rütmiallikal, Folksell, 2013 aasta lõpus alustasti koostööd Meelika Hainsooga uue ansambli loomiseks.

 

 

Ta on mitmete pärimusmuusika maastikul tuntud ansamblite asutajaliige, nagu Svjata Vatra ja Nikns Suns. Esinemised on viinud teda ka paljudesse välisriikidesse nagu Prantsusmaa, Rumeenia, Inglismaa, Saksamaa, kui nimetada ainult mõningaid. 2014 aasta suvel osaleb Kulno Pillipeol, kus kantakse ette mitu tema seadet akordioniorkestrile.

Nimetamistväärivat koostööd on tehtud veel luuletaja Kristiina Ehiniga, dj Harletnoga, Eesti Vabaõhumuuseumiga (video- ja heliinstallatsiooni loomine) ja režisöör Liis Nimikuga, kelle dokumentaalfilmile “Viimane laul” Kulno muusika kirjutas.

Aastate jooksul on ta osalenud ka lugematutel koolikontserdtel „Piirideta pärimus“, „Sinasõprus pärimusmuusika ja -pillidega“ (August Pulsti Õpistu) ning „Eesti ja Ukraina pühad muusikas“ (Eesti Kontsert).

Lähimad tulevikuplaanid on kindlasti seotud omaloomingulise ja pärimusliku akordionimuusika üha aktiivsema tutvustamisega nii Eestis kui piiri taga. Pikemas perspektiivis on plaan välja anda pärimusliku akordionimuusika noodikogumik koos helinäidetega.